“Gali būti išklausytas” - bendraamžių pagalba bendraamžiams

2015-09-26

“Gali būti išklausytas” - bendraamžių pagalba bendraamžiams

Kiekvienam kyla klausimų apie įvairias sudėtingas gyvenimo situacijas, jos kyla ir studentui. Ne kiekvienas išdrįsta paklausti. Deja ne visada yra kur paklausti.. Nuo šiol VDU studentai turės galimybę būti išklausyti ir išgirsti. Nuo 2015 metų universitete prasidėjo naujas inovatyvus projektas “STUDENTAS - STUDENTUI” skirtas suteikti socialinę pagalbą savo bendraamžiams tam tikrose, apibrėžtose gyvenimo situacijose. projektą inicijavo ir įgyvendina socialinio darbo katedros dėstytojai kartu su šios katedros studentais. Bendraamžių pagalba bendraamžiams pasaulyje gana plačiai taikoma metodika, kurios dėka sulaukiama puikių rezultatų. Pokalbio su bendraamžiu metu jauni žmonės gali atvirai kalbėti apie savo problemas ir rūpesčius, ir. gauti palaikymą iš panašių į save (amžiumi, vertybėmis, interesais) specialiai parengtų konsultantų, tad profesionalo pagalbos gali po to nebeprireikti. Susiklosčius sudėtingoms situacijoms kartais pakanka nuoširdaus pokalbio, kurio metu esi atidžiai išklausomas, išgirstas ir priimtas toks, koks esi.

Mūsų šalyje bendraamžių konsultavimo metodika yra labai sėkmingai taikoma Jaunimo linijose. Tačiau tiesioginė (akis-į-akį) bendraamžių pagalba deja šalyje iki šiol dar nėra propaguojama. Pasitelkę gerąją kolegų iš JAV patirtį VDU socialinio darbo katedros dėstytojai parengė metodiką ir ja remdamiesi apmokė savanorių konsultantų grupę, kurie kiekvieną savaitę konsultuoja savo bendraamžius tiesioginio susitikimo metu. Projekto savanoriai džiaugiasi savo atradimais ir dalijasi savo mintimis, jog “dalyvavimas mokymuose leido suprasti, kad atvirai kalbėti apie savo problemas nėra gėda”, "suteikė naujos išskirtinės patirties”, “o svarbiausia, kad laukiamas kiekvienas”. Tikimės, kad ši nauja iniciatyva suteiks vilčių universitete besimokantiems jauniems žmonėms, kuriems reikia patikimo žmogaus, kuriam galėtų išsikalbėti ir kuris gali suteikti viltį ir padėti rasti išeitį iš susidariusios sudėtingos situacijos. Susitikimai vyksta su paskaitomis suderintu laiku:

Konsultantus rasite ČIA