Logika nuves nuo A iki B. Vaizduotė nuves visur. (Albert Einstein)

„Antrakursė Inga: skaičiuoti laiko čia tiesiog neįmanoma.“

2013-01-09

„Antrakursė Inga: skaičiuoti laiko čia tiesiog neįmanoma.“

Neseniai publikavę straipsnį apie mūsų abiturientę Margaritą, dalyvavusioje Erasmus studijų programoje, sulaukėme siūlymų nepamiršti ir kitų socialinio darbo studentų, išvykusių studijuoti svetur. Tad mielai ir toliau dalijamės socialinio darbo studentų patyrimais, išgyventais įvairiose Europos šalyse.

Šį kartą pristatome trupmą pokalbį su antrakurse Inga Kubiliūte. Lietuvaitė šiuo metu naudojasi unikalia galimybe gyventi ir mokytis Alikantėje. Toli nuo artimųjų, draugų bei studijų bendraminčių. Tačiau ji nesiskundžia, atvirkščiai — ji jauna, ambicijų nestokojanti mergina, kuri siekia iš gyvenimo imti viską, ką jis duoda. Jūsų dėmesiui — interviu su Inga.

Pirmiausia, kaip sekėsi studijuoti? Ar labai skiriasi mokslai Alikantėje nuo Vytauto Didžiojo Universiteto?

Atvykus buvo sunku suprasti kai kuriuos dalykus, nes mano ispanų kalbos žinios nebuvo pakankamai stiprios. Vytauto Didžiojo universitete mokiausi viename, A1, kurse ir šių žinių nelabai užteko. Alikantės universitete praktikos dalys buvo labiau nukreiptos į tyrimus, o ne praktiką klasėje. Na, ir neseniai pasikeitusi sistema reikalauja nuolatinio namų darbų darymo.

Kaip manai, kuo naudinga tau bus įgyta socialinio darbo studijų patirtis grįžus į Lietuvą?

Sužinojau tikrai daug gerų pavyzdžių, kaip ispanai sėkmingai dirba įvairiose srityse. Pavyzdžiui, romų bendruomenė beveik visiškai integruota į ispanų visuomenę dėl daugelio metų nuolatinio bendradarbiavimo ir socialinio darbo.

Prieš išvykstant mokeisi ispanų kalbos. Ar tai padėjo lengviau prisitaikyti, ar nuvykus

supratai, kad to nepakanka?

To, kiek mokėjau, susišnekėti pakako, bet studijuojant ispaniškai teko išmokti akademinės kalbos, o tai kainavo ne vieną valandą su žodynu (šypsosi — red. pastaba).

Papasakok apie ispanų gyvenimą. Kuo jis skiriasi nuo mūsiškio?

Vau... Galėčiau labai išsiplėsti. Pirmas dalykas, kurį galima pastebėti, kad žmonės praleidžia didžiąją dalį laisvalaikio bendraudami, kavinėse, baruose žiūrėdami futbolo rungtynes. Bendravimas su draugais ir šeima yra prioritetas ispanų gyvenime. Taip pat, švenčių Ispanijoje yra daugiau nei bet kurioje kitoje šalyje Europoje.

Kokių naujų ispaniškų tradicijų/įpročių parsiveši namo?

Ispaniškų receptų, kuriais su manim dalinosi mano buto draugas ispanas. Tikrai išmokau daugiau šypsotis ir džiaugtis akimirkomis, neskubėti. Seniau skaičiuodavau savo laiką ir planuodavau, čia būnant tai tiesiog neįmanoma.

Kaip sekėsi būti taip toli nuo šeimos, draugų? Juk namų daugelis netrunkame pasiilgti.

Kelionės — mano aistra, todėl ne pirmą kartą ilgam buvau išvykus. Pasiilgau šeimos, bet nuolatos bendraujame per Skypeprogramą ir susirašome, todėl nejaučiu didelio ilgesio. Beto, Erasmus programa sugeba sukurti bendruomenės pojūtį, kuomet yra daugybė jaunimo iš įvairių šalių, jie tampa tavo šeima, nors ir neilgam.

Tavo patarimai studentams, dar tik galvojantiems arba besiruošiantiems vykti studijuoti į kitą šalį.

Nebijoti ir bandyti. Dar negirdėjau nei vieno žmogaus, sakiusio, kad prarado laiką. Tai galimybė išmokti daugiau, nei tikiesi. Kaip ispanai pasakytų: nėra padėties be išeities, todėl nėra dėl ko rūpintis. (šypsosi — red. pastaba)