Siek tapti ne sėkmingas žmogus, o žmogus, kuriam svarbios vertybės. (Albert Einstein)

,,Atsipalaidavimo diena“ su VDU Socialinio darbo ketvirtakursiais

2015-10-28

,,Atsipalaidavimo diena“ su VDU Socialinio darbo ketvirtakursiais

Paskaitos kitaip – ar teko kam nors girdėti apie tokio pobūdžio paskaitas, kurios vyktų gamtos apsuptyje, po atviru dangumi ir šalia Kauno Marių ir rusenant laužui? Vytauto Didžiojo Universiteto socialinio darbo ketvirtakursiai turėjo galimybę vieną dieną paskaitą praleisti minėtoje aplinkoje. Spalio 16 dieną visi rinkosi į ,,Girionių“ poilsiavietę įgyvendinti kelis mėnesius organizuotą ,,Atsipalaidavimo dieną“. Studentai buvo paskirstyti į grupes, kurioms buvo paskirtos tam tikros užduotys. Kiekviena grupelė tarpusavyje dirbo nuo rugsėjo mėnesio, kad įgyvendintų savo išsikeltus tikslus ir, kad parodytų sunkaus darbo rezultatus tą ypatingą dieną. Visos šešios grupelės dirbo prie savo srities  užduočių – vieni buvo atsakingi už vietos puošimą, kiti už aplinkos paruošimą, dar kita grupelė rūpinosi maistu, ketvirtoji grupė  organizavo užduotis bei žaidimus, penktoji - atsakinga už mokymosi procesą, bei paskutinė grupelė kuri rūpinosi įvykių fiksavimu.

Pirmojo susitikimo metu visoms grupėms dėstytojas iškėlė iššūkį, jog nei viena grupelė negali naudoti savo materialinių išteklių. Reikėjo pasukti galvą iš kur gauti tai dienai reikiamas priemones: maistą, malkas, popierių ir kita. Buvo panaudotos jau turimos, atliekamos medžiagos. Iki lemtingos dienos kiekvieni dirbo ne tik tarpusavyje, bet ir konsultavosi su dėstytoju rūpimais klausimais. Ir štai pagaliau atėjo ,,Atsipalaidavimo diena“. Visi susirinkome į sutartą vietą, narius pasitiko papuošimo grupelės narės ir kiekvienam įteikė po amblemą, ant kurio buvo užrašytos pozityviai nuteikiančios mintys. Kiek palūkėję visų kurso draugų prasidėjo linksmoji šios dienos dalis – žaidimo grupė įtraukė dalyvius į paruoštą programą. Užduotys buvo įdomios, negirdėtos, privertė ne tik judėti, bet ir mąstyti. Iš dalyvių emocijų ir pasisakymų buvo galima suprasti, kad daugumai žaidimai tikrai patiko. Viena sukėlė itin daug pasisakymų: ,,dar niekada gamtoj nebuvau tiek daug skaičiavęs“; ,,po šios užduoties teks iš naujo mokytis skaičiuoti“;  ,,netikėjau, kad mokantis šios specialybės teks prisiminti dalybą iš 4“. Kad dalyviai nepervargtų buvo daromos pertraukėlės, kurių metu užkandžiavome maisto grupės ant laužo paruoštais skanėstais. Maisto racionas buvo platus – buvo atsižvelgta ir į vegetarus, jiems irgi buvo paruoštos atskiros porcijos. Pasistiprinę vėl grįžome prie užduočių. Šį kartą visų laukė užduotys, kurios reikalavo vikrumo bei daugiau fizinės jėgos, tačiau ne visi galėjo prisijungti prie šios veiklos dėl tam tikrų sveikatos problemų. Viena iš užduočių reikalavo kūrybinio komandinio darbo, kur reikėjo iš lego kaladėlių sukonstruoti objektą ir akcentuoti kuo šis statinys siejasi su socialiniu darbu. Per šią užduotį labai atsiskleidė studentų kūrybiškumas. Buvo sukurtas ne tik ,,Socialinis taksi“ ar ,,Socialinė išvietė“, bet ir kiti meno kūriniai, kuriuose netgi buvo pavaizduotas Johari langas.
     Svarbu paminėti, kad kiekviena grupelė ne tik atskirai, bet ir visos kartu buvo vieningos. Šios vienybės simboliu galime laikyti ne sykį per visą dieną kartu visų studentų daromą didžiulę ,,bangą“ bei kartu užtrauktą Radži dainą ,,Čigono meilė“.
     Pabaigoje susirinkus padarėme aptarimą, kiekvienas išsakėme savo nuomonę bei lūkesčius ir nei iš vieno neišgirdome kandžių replikų bei nemalonių komentarų. Ne tik žodžiai, bet ir kūno kalba rodė, kad dienos lūkesčiai pasiteisino ir atsipalaiduoti tikrai pavyko.

Šios dienos akimirkas galite rasti VDU Socialinio darbo facebook puslapyje ir šiame video filmuke: