Ne jėga, o atkaklumas nulemia didelių darbų įvykdymą. (Samuel Johnson)

Kviečiame Jus dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje „JAUNIMAS GLOBALIOJE VISUOMENĖJE: POKYČIAI IR IŠŠŪKIAI”

2014-07-29

Maloniai kviečiame dalyvauti  tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje

“Jaunimas globalioje visuomenėje: pokyčiai ir iššūkiai“

2014 lapkričio 26 diena

Vytauto Didžiojo universitetas

Jaunimas nuo 14 iki 29 metų – grupė, kuri pradeda aktyviai veikti ir yra neatsiejama globalios visuomenės dalis, kuriai turi įtakos dauguma globalizacijos procesų. Įgyjant jauno žmogaus statusą  šiuolaikinėje visuomenėje jaunimui tenka susidurti su naujais ir daugialypiais klausimais: kaip tapti labiau savarankišku, kaip atrasti ir išlaikyti savo identitetą, kaip priimti  tinkamiausią pasirinkimą renkantis savo asmeninį ir profesinį  kelią, kaip įvaldyti naująsias technologijas, kad jos taptu ne kliūtimi, o raktu sėkmingai integracijai į plačiąją visuomenę.

Pastaruosius kelerius metus šalyje pradėta skirti daugiau dėmesio iki šiol mažai tyrinėtos jaunimo temos aktualizavimui. 2012 metais vyko pirmoji jaunimo tyrėjų tarptautinė konferencija “Ar pažįstu jauną žmogų”, atskleidusi platų tarpdalykinį jaunimo tyrimų lauką. Lietuvos pirmininkavimo metu 2013 m.rugsėjo 9–12 d. Vilniuje vykusi ES Jaunimo konferencija vainikuota 21-os jungtinės išvados priėmimu. ES struktūriniame dialoge su jaunimu metu,suformuluotos išvados atskleidžia prioritetinę temą – socialinę jaunimo įtrauktį, ypatingai pabrėžiant nedirbančio, nesimokančio, mokymuose nedalyvaujančio jaunimo (NEETs) įtrauktį.

Taip pat įvardijama, jog viena iš kliūčių sprendžiant jaunimo problemas – sisteminio tarpsektorinio bendradarbiavimo trūkumas.

Konferencijos tikslas– aptarti su kokiais iššūkiais ir pokyčiais globalizacijos kontekste susiduria jaunimas bei identifikuoti jų įveikos galimybes kartu su mokslininkais, praktikais bei sprendimus priimančiaisiais

Kviečiame  jaunimo temą nagrinėjančius tyrėjus, su jaunimu dirbančius praktikus ir sprendimus priimančius politikus dalyvauti organizuojamoje  tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje Jaunimas globalioje visuomenėje: pokyčiai ir iššūkiai“.

Organizatoriai. Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus universitetas, Mykolo Romerio universitetas ir Lietuvos edukologijos universitetas.

Konferencijos kalbos –lietuvių ir anglų.

Registracija į konferenciją ir pranešimų santraukų pateikimo data – iki 2014 m. spalio 5 d.

PrisegtukasDydis
Konferencija VDU 2014 11 26 kvietimas.docx309.57 KB