Siek tapti ne sėkmingas žmogus, o žmogus, kuriam svarbios vertybės. (Albert Einstein)

Margarita Kasputytė: "... surizikuoti - tai noras pažinti save."

2012-11-27

Margarita Kasputytė: "... surizikuoti - tai noras pažinti save."

Iš Berlyno universiteto gavę puikius atsiliepimus apie socialinio darbo studentę Margaritą, negalėjome tuo nepasidalinti su jumis. Margarita mielai pasidalino savo patirtimi apie studijas svečioje šalyje.

„Pagal Erasmus programą išvažiavau ne tik dėl pačių studijų, nors žiinojau, jog Vokietija yra labai stipri socialinio darbo srityje ir tai man davė papildomos motyvacijos. Pagrindinis dalykas, kodėl norėjau surizikuoti — noras pažinti save. Svetimoje šalyje galima pamatyti save iš visų pusių, ir tai manau labai naudinga studijuojantiems socialinį darbą. Grįžusi iš studijų jaučiausi tvirtesnė. Erasmus programa man davė galimybę į savo studijas pažvelgti plačiau ir paskatino jomis dar labiau domėtis.. Taip pat įdomu užsienyje gautą patirtį panaudoti savo universitete. Kodėl būtent Vokietija? Manau tik todėl, jog moku vokiečių kalbą. Dar gal šiek tiek dėl kultūros, norėjosi pažinti, kas per žmonės tie vokiečiai. Ir nenusivyliau, nes kultūrų skirtumai tik papildė mano patirtį. Gyvenimas Berlyne turi daug pusių. Svarbiausia, kokią pusę tu pasirinksi. Aš ten ir mokiausi, ir mėgavausi pačiu buvimu, nes pasirinkimas platus.

Pačios studijos Vokietijos universitete man pasirodė labai skirtingos palyginti su mūsų. Visų pirma, dėl mokymosi kokybės, kuri, mano patyrimu, ten yra tikrai gera. Bet tikriausiai kokybė priklauso ir nuo pačių studentų noro mokytis. Vokietijoje man patiko tas faktas, kad ten visi be išimties, studijuojnatys socialinį darbą, nuoširdžiai domisi savo studijomis. Taip pat, užsiėmimai paskaitų metu labai kūrybiški ir skatinantys kiekvieną studentą būti aktyviu. Manau, Vokietija yra puiki šalis, norimties pabūti „aukštoje“ kultūroje. Ten visi žmonės malonūs, nesvarbu ar universitete, ar gatvėje. Ir toks gyvenimas — lyg idiliškas.
Kitiem palinkėčiau nebijoti, nes vieną kartą peržengus save, kiti kartai bus lengvesni ir malonesni. Tad tikrai rekomenduoju važiuoti pagal Erasmus programą. Ir nebūtinai į Vokietija, nes pati Erasmus idėja gali išsipildyti bet kurioje šalyje.