Pagalbos namuose paslaugų teikėjų patirtis mokantis nuotoliniu būdu: „MOKYTIS GALĖJAU IR PIEVOJE“

2013-09-16

PAGALBOS NAMUOSE PASLAUGŲ TEIKĖJŲ PATIRTIS MOKANTIS NUOTOLINIU BŪDU: „MOKYTIS GALĖJAU IR PIEVOJE“

Vytauto Didžiojo universitete Socialinių mokslų fakultete Socialinio darbo katedroje baigiamas įgyvendinti tarptautinis projektas UPCARINGGlobos paslaugų tobulinimas per inovatyvių kompetencijų pripažinimą, distancinį mokymąsi ir pasiūlos – paklausos derinimą“, projekto nr. 518388-LLP-1-2011-1-IT-LEONARDO-LMP, projektas finansuojamas Europos komisijos lėšomis.

2013 m. rugsėjo 11 d. VDU Mažojoje salėje vyko baigiamasis projekto seminaras, kuriame dalyvavo projekto elektroninio mokymosi sistemą išbandę atstovai iš Lietuvos Caritas, Kauno miesto savivaldybės Socialinių paslaugų centro, Kauno rajono socialinių paslaugų centro bei VšĮ „Medglobos“ organizacijų.

Projekto dalyvius pasveikino SMF prodekanė doc. dr. Violeta Ivanauskienė. Projekto vadovė doc. dr. Rasa Naujanienė pranešime pristatė socialinių paslaugų situaciją Europoje ir Lietuvoje. Darbo grupėje metu doktorantės Dovilė Jankūnaitė ir Roberta Motiečienė su projekto dalyviais aptarė mokymosi nuotoliniu būdu patirtį, mokymosi sistemos stipriąsias puses ir trūkumus, mokymo medžiagos panaudojimo tiesioginiame darbe su klientu galimybes. Projekto dalyviai buvo supažindinti su naujove Lietuvoje – elektronine Pasiūlos-paklausos duomenų baze, kuri leis potencialiems paslaugų teikėjams pristatyti save, kaip siūlantiems paslaugas namuose. Taip pat ši duomenų bazė leis užsiregistruoti paslaugų gavėjams ir jų šeimos nariams. Duomenų bazė automatiškai suras ir pateiks paslaugų teikėjų arba gavėjų sąrašą.

Renginio pabaigoje mokymų dalyviams įteikti kvalifikacijos pažymėjimai.