Pasirinkę atjautą ir bendrystę: kaip mes mokėmės iš rizikos grupėje esančio afroamerikiečių jaunimo teikti pagalbą orientuojanti

2012-06-18

Deja, kone kiekvienoje pasaulio šalyje susiformuoja tam tikri rizikos grupėje esančio jaunimo subkultūriniai dariniai. Ir dažniausiai tai atsitinka su kultūrinių mažumų jaunimu. Jauni žmonės kenčia ne tik dėl skurdo, diskriminacijos ir nepalankių edukacinių sąlygų, bet ir dėl kompleksinės traumos simptomų, nes jie užaugo šiuos simptomus sukėlusioje aplinkoje. Nors ir nenorima palikti šių jaunų žmonių likimo valiai, vis dėl to daugybinės jų problemos gali pasirodyti neįveikiamos. Juolab, kad šių jaunų žmonių ir jų šeimų bendradarbiavimas su tradicinėmis socialinėmis paslaugomis neužsimezga lengvai. Pranešime pristatysiu jau šešerius metus JAV veikiančią konsultavimo ir jaunimo lyderystės plėtotės programą, pagrįstą dalyvaujančio veiklos tyrimo metodologija. Padėjus daugiau nei 400 jaunų žmonių bei apmokius 36 socialinius darbuotojus mums pavyko pasiekti 99 proc. vaikų ir jaunų žmonių įsitraukimą į konsultavimo ir lyderystės plėtojimo neformalaus ugdymo programą. Apibūdinsiu metodus, kuriuos naudojome teikdami šią paslaugą. Bus pristatyta atvejo studijos ir platesnio tyrimo apie kompleksinės traumos simptomus turinčio jaunimo atjautą ir bendrystę rezultatai. Tai leis geriau atpažinti socialinių paslaugų prigimtį ir tai, ko mes patys galime išmokti iš jaunų žmonių. Autentiškas ir intensyvus rūpinimasis suteikia pagrįstos vilties; šiame projekte jauni žmonės pasako mums, kaip tai veikia ir kad tai veikia.

Katherine Tyson McCrea

Choosing Compassion: Learning from Disadvantaged African-American Youth About Helping People Prefer the Good

Unfortunately, almost every country in the world has a subculture of severely disadvantaged youth, often from cultural minorities. The youth suffer not just from poverty, discrimination, and educational disadvantage, but from symptoms of complex trauma that result because the youth have to grow up in environments stressed by those disadvantages. While no one wants to give up on the youth, the multiple problems can seem overwhelming to contend with, especially since often the youth and their families prove to be hard to engage in traditional social services. I will describe a participatory action research approach to this problem, and present results from a counseling and youth leadership development program that has been in effect for 6 years. Helping over 400 youth and training 36 social workers, we were able to average 99% engagement of children and youth in counseling and the after-school leadership development program. The methods we used for providing service will be described. Both case studies and findings from a larger-scale study of youths' compassion will offer a window into the nature of services and what we can learn from the youth. With intensive and authentic care, much hope is reasonable -- and in this project, the youth tell us how that works as well.

Katherine Tyson McCrea