Siek tapti ne sėkmingas žmogus, o žmogus, kuriam svarbios vertybės. (Albert Einstein)

SAVIUGDOS DIENA “SAVĘS PAŽINIMAS PER KOMANDINĘ VEIKLĄ”

2014-11-05

SAVIUGDOS DIENA “SAVĘS PAŽINIMAS PER KOMANDINĘ VEIKLĄ”

Jau antri metai mūsų mokykloje socialinės pedagogės ekspertės Rūtos Žitkienės iniciatyva vyksta saviugdos diena, kuomet mokykloje vyksta ne įprastos pamokos, bet kitokie renginiai. Šiais metais saviugdos diena buvo skirta savęs pažinimui per komandinę veiklą. 1-8 klasių mokiniai pirmiausia susirinko į klasės valandėles, kur drauge su auklėtojomis aptarė kolektyvo reikšmę, prisiminė OLWEUS programą ir jos tikslą- patyčių mažinimą mokykloje.
    Po to į klases atvyko VDU studentai, su kuriais ryšį palaiko VDU absolventė- magistrantė, mokytojos padėjėja Žaneta Šerkšnienė. Pagal sudarytą programą studentai lankėsi klasėse ir vedė moksleiviams užsiėmimus apie komandinio darbo reikšmę. Iš VDU atvyko 40 studentų, tarp kurių buvo mergina iš Lotynų Amerikos, išmokusi gražiai kalbėti lietuviškai. Moksleiviai drauge su studentais žaidė, bendravo, kūrė įvairius darbelius.
   12-ų klasių vaikinams paskaitą „Jūs turite „n“ kvietimų draugauti, arba rašytojų gyvenimas socialiniuose tinkluose“ skaitė VDU dėstytoja, o 12-ųjų klasių merginoms vyko audiovizualinė edukacinė priemonė “Smurtas prieš moteris: ženklai ir kontrolė”, kurią organizavo ir vedė Kauno moterų draugijos narės.
    Pasibaigus moksleiviams skirtiems renginiams, mokytojai klausė VDU dėstytojų paskaitų „Ką reiškia mokėti bendrauti: kaip kalbėti ir klausyti“ arba „Ko reikia dirbant labiau- kūrybiškumo ar taisyklių?“.
Saviugdos dienos renginiai baigėsi vakare naujai atvykusių moksleivių tėveliams skirta diskusija „Kaip sekasi mano vaikui“.

Rūta Žitkienė