Ne jėga, o atkaklumas nulemia didelių darbų įvykdymą. (Samuel Johnson)

2013-06-11

Šių metų birželio 12 d., 13 val. Seimo III rūmų Konferencijų salėje vyks mokslinė - praktinė konferencija „Tremties istorinė ir socialinė atmintis: gyvenimas po lemties ženklu“.

Konferencijos rengėjai – Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė, Igarkiečių brolija, Vytauto Didžiojo Universitetas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

Konferencijos tikslas – pažvelgti į tremtį, remiantis ją išgyvenusių asmenų patirtimi, aptarti tremties padarytą įtaką asmenybei ir buvusių tremtinių gyvenimo kokybei senatvėje. Pranešimus skaitys įvairių sričių mokslininkai. Pranešimuose bus pristatomi atliktų tyrimų duomenys, atskleidžiantys tremtinių patirtį, supažindinama su archyviniais dokumentais, analizuojamas pagalbos poreikis trauminius įvykius patyrusiems žmonėms. Ši konferencija – tai bandymas pažvelgti, kaip vaikystėje ar jaunystėje patirti išgyvenimai tremtyje atsiliepė asmenybės raidai ir psichosocialinei savijautai senatvėje, kokia pagalba turėtų būti teikiama siekiant įveikti tremties padarinius.

Maloniai kviečiame dalyvauti konferencijoje.

Norinčius dalyvauti konferencijoje prašome registruotis iki birželio 11 d. telefonais (8-5) 239 6705, 8620 75096 arba elektroniniu paštu lina.jurgelaitiene[at]lrs[dot]lt. Atvykstant į Seimą būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

P.S. Prie Konferencijų salės vyks paroda - „Viduramžių Lietuvos Valdovai ir Kunigaikščiai'' (dail. Artūras Slapšys)

I Seimo rūmuose bus eksponuojama Gedulo ir vilties dienai paminėti skirta paroda „Kraslagas'12 Prezidentas Aleksandras Stulginskis“ .

Kviečiame apsilankyti.

Programa: čia