Logika nuves nuo A iki B. Vaizduotė nuves visur. (Albert Einstein)

Socialinio darbo su grupėmis tarptautinė arena: Lietuvos skyrius įstojo į Tarptautinę socialinio darbo su grupėmis asociaciją

2014-07-02

2014 birželio pirmosiomis dienomis grupė VDU, SGI, socialinio darbo katedros atstovų vyko į tarptautinį, kasmetinį socialinio darbo su grupėmis simpoziumą, kuris vyko Kalgario universitete (Kanadoje). Šių metų simpoziumo tema buvo skirta dvasingumo ugdymui taikant įvairius socialinio darbo su grupėmis metodus. Šios temos ryškiausią liniją diktavo Kanadoje gyvenančių vietos gyventojų (angl. first nation) Indėnų bendruomenės socialinių problemų gausa ir jų sprendimų paieška. Tarptautinio renginio metu mokslininkai dalijosi savo naujausiais moksliniais atradimais, praktikai  gerąja patirtimi kaip galima grupėms bei skirtingoms bendruomenėms išgyvenantiems ilgalaikes bei daugybines traumas, grupinio darbo dėka  padėti jas spręsti.

Lietuvos atstovams šis simpoziumas tapo išskirtiniu ne tik savo įkvepiančiais pranešimais, naujausiomis pasaulinėmis socialinio darbo su grupėmis tendencijomis bei metodikomis, bet tuo, kad Lietuvos grupė Tarptautinės socialinio darbo su grupėmis asociacijos (IASWG) tarybos posėdžio metu buvo patvirtinta  asociacijos  nare. Šis tarptautinės socialinio darbo su grupėmis mokslininkų ir praktikų bendruomenės, pripažinimas - tai didelė garbė bei įvertinimas, tuo pačiu tai rimta atsakomybė. Europoje tai tik trečia oficialiai įteisinta grupė, kiti Europos tyrėjai bei praktikai yra pavieniai šios pasaulinės organizacijos nariai. Įvertindami Lietuvos atstovų sėkmę, kolegos iš JAV bei Didžiosios Britanijos konsultavosi kaip galima būtų paskatinti įkurti daugiau asociacijos skyrių kituose Europos ir ypač Rytų Europos regione.

Tikimės, kad tarptautinės profesinės asociacijos įkūrimas  įkvėps ir įgalins socialinius darbuotojus plačiau taikyti šį dar vis minimaliai šalyje propaguojamą metodą savo praktikoje, viliamės, kad plėsis tyrėjų ir mokslininkų gretos, kurie analizuotų lietuviškas šio socialinio darbo metodo tendencijas bei ieškotų unikalių metodikų šioje srityje.

Jorūnė Vyšniauskytė Rimkienė

IASWG nacionalinio skyriaus vadovė

VDU socialinio darbo katedra kartu bendradarbiaudami su IASWG planuoja kasmet organizuoti praktinius seminarus bei susitikimus, kurių metu bus plėtojamas socialinis darbas su grupe. Besidominčius mokymais arba dalyvavimu tarptautinėje socialinio darbo su grupe veikloje prašome kreiptis: j.rimkiene[at]sgi.vdu[dot]lt arba d.jankunaite[at]sgi.vdu[dot]lt