Supervizoriai iš visos Europos sprendžia pasitikėjimo klausimus

2013-08-19

Supervizoriai iš visos Europos sprendžia pasitikėjimo klausimus

Šių metų rugpjūčio 19-23 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyksta Europos nacionalinių supervizijos organizacijų asociacijos (Association of National Organisations for Supervision in Europe (ANSE)), Lietuvos profesinių santykių konsultantų asociacijos (LPSKA) ir VDU, Socialinių mokslų fakulteto Socialinio darbo katedros organizuojamas tarptautinis vasaros universitetas „Pasitikėjimas kuriamas per superviziją“. Renginyje dalyvauja daugiau nei 70 supervizorių, organizacijų konsultantų, ir koučerių iš Austrijos, Vokietijos, Olandijos, Norvegijos, Slovėnijos, Graikijos, Estijos, Latvijos, Čekijos, Lietuvos kt. šalių. Vasaros universiteto globėjas - Kauno meras Andrius Kupčinskas, kuris sutiko kartu su ANSE prezidentu Wolfgang Knopf pasveikinti ir pagerbti visus susirinkusius vasaros universiteto dalyvius.

Pasitikėjimas yra būtina sąlyga tinkamai ir veiksmingai komunikacijai ir bendradarbiavimui tiek asmeniniame, tiek organizaciniame lygmenyje. Pasitikėjimas dažnai suvokiamas skirtingai. Vieniems jis atrodo reikšmingas santykių pagrindas, kitiems bereikšmis išsigalvojimas, iššaukiantis žmonėse skirtingas emocijas ar elgesį. Tad kokia pasitikėjimo savimi, kitais, organizacija ir netgi visuomene kaina ir svarba kiekvienam iš mūsų, organizacijai, šaliai, tarptautiniam bedarbiavimui, piliečių integracijai Europos šalyse?

Pasitikėjimas kuriamas per superviziją, jo atkūrimas visuomenėje; pasitikėjimas stabais: tarp egzistencinės dramos ir aklos ideologijos; pasitikėjimo atkūrimas žmogiškuose santykiuose: baimė pasitikėti; pasitikėjimo organizacijose atkūrimas: pasitikėjimo svarba verslo ir socialinėms organizacijoms. Šiuos ir kitus klausimus bei galimybes kurti pasitikėjimo kultūrą Europoje, vasaros universiteto metu spręs supervizoriai iš visos Europos. Sudaryta vasaros universiteto programa skatins jo dalyvius apmąstyti savo ir kitų šalių kultūros įvairovę, visuotines vertybes, žmonių gebėjimą supervizijos dėka atrasti savąjį požiūrį į socialinius, kultūrinius žmonių, organizacijų santykių skirtumus bei supervizorių, organizacijų konsultantų galimybes padėti žmonėms, dirbantiems įvairiose organizacijose.

Plenarinius pranešimus pristatys ilgametę supervizijos, profesinio konsultavimo patirtį turintys ANSE presidentas Wolfgang Knopf (Austrija), prof. Elizabeth Rohr (Vokietija), Barbara Baumann (Vokietija), taip pat prof. Gintautas Mažeikis ir Lina Stankevičienė(Lietuva). Darbo metodus dirbant profesinių santykių konsultavimo srityje darbo grupėse pristatys Norvegijos, Olandijos, Vokietijos, Estijos, Latvijos, Graikijos ir Lietuvos supervizoriai bei koučeriai.

Supervizija yra viena iš nedaugelio, dešimtmečiais praktiškai išbandytų, pritaikytų ir kokybiškai užtikrintų koncepcijų, kuri teikia konsultavimą darbo ir profesinių santykių klausimais tiek atskiram asmeniui, tiek darbuotojų grupėms, komandoms, tiek organizacijoms. Supervizija skirta komunikacijos ir bendradarbiavimo plėtojimui įvairiose profesinės veiklos srityse, sveikatos, švietimo, socialinio darbo, verslo ir kt. Supervizoriai savo praktikoje stebi kaip žmonės praranda pasitikėjimą organizacijomis, kuriose jie dirba. Šio pasitikėjimo praradimas yra sąlygotas daugelio priežasčių, tarp kurių ir nuolatiniai pokyčiai organizacijose, darbuotojų kaita, vadovavimo ir komunikacijos nesklandumai ir kt.

Pagrindinė vasaros universiteto tema – kaip kurti pasitikėjimą supervizijoje – yra tema apimanti tokius specifinius klausimus, kaip supervizoriaus vaidmuo kuriant naują žmonių tarpusavio santykių ir organizacijų kultūros kokybę. Ši tema suteikia erdvę diskusijoms, kaip padidinti tarpasmeninę pagarbą, kaip geriau atskleisti nematomą poreikį supervizijai ar kaip tvarkytis su nepasitikėjimu kylančiu iš Europos šalyse dominuojančio individualizmo ir konkurencijos.

Vasaros universiteto organizatorė yra Europos nacionalinių supervizijos organizacijų asociacija (ANSE) (http://www.anse.eu). Tai skėtinė organizacija, apibrėžianti supervizorių rengimo ir profesinės veiklos standartus Europoje, besirūpinanti tolimesniu supervizijos vystymu bei plėtra. ANSE jungia virš 7000 narių ir 70 sertifikuotų mokymo institucijų iš įvairių Europos šalių. Jos narėmis yra 16 Europos šalių (Ispanija, Olandija, Vokietija, Šveicarija, Slovėnija, Italija, Austrija, Vengrija, Kroatija, Norvegija, Estija, Airija, Bosnija ir Hercegovina, Slovakija, Latvija) asociacijų, tame tarpe ir Lietuvos profesinių santykių konsultantų asociacija (LPSKA) (http://www.supervizija.lt), įsteigta 2003 m. ir šio vasaros universiteto metu minėsianti savo 10 metų veiklos sukaktį.

Programa: parsisiųsti

Foto galerija: čia