Tarptautinė konferencija „Socialinis darbas darniai socialinei raidai“

2012-09-29

Tarptautinė konferencija „Socialinis darbas darniai socialinei raidai“

Šiais metais minima socialinių darbuotojų profesijos atsiradimo Lietuvoje dvidešimties metų sukaktis. Nors Vakarų Europoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose ši žmogaus gerovę skatinanti profesija skaičiuoja daugiau nei šimtą metų, mūsų šalyje ji dar labai jauna.Lygiai prieš dvidešimt metų mokslininkai iš JAV, Lietuvos Vyskupų Konferencija ir Lietuvos Caritas Vytauto Didžiojo universitete inicijavo profesionalių socialinių darbuotojų rengimą. VDU buvo pradėta įgyvendinti pirmoji Lietuvoje socialinio darbo magistrantūros studijų programa. Šiai progai paminėti rugsėjo 27–29 d. VDU Socialinio darbo katedra kviečia į tarptautinę mokslinę konferenciją „Socialinis darbas darniai socialinei raidai”.

Konferencijos metu šalies ir užsienio mokslininkai, politikai, socialinio darbo praktikai diskutavo kaip socialinio darbo profesijai sekasi būti Lietuvos, Europos ir viso pasaulio darnios socialinės raidos partnere ir aktyvia dalyve.
Renginio metu buvo keliami aktualūs profesijos vystymo bei darnios visuomenės raidos klausimai: ką galime išmokti žvelgdami ir analizuodami socialinio darbo profesijos kūrimo, profesionalių darbuotojų rengimo ir naujų socialinių paslaugų bei naujų požiūrių, principų įgyvendinimo istoriją? Su kokiais iššūkiais susiduria socialiniai darbuotojai, jų rengėjai, tyrėjai, politikai, žmogaus teisių aktyvistai ir kitų sričių profesionalai, kuriems yra aktualūs darnios žmogaus socialinės raidos tikslai. Renginio metu dalyviai turėjo puikią progą pasidalinti patirtimi, tyrimų rezultatais ir vykdomomis naujovėmis socialinio vystymo srityje, susipažinti su kitų šalių naujomis idėjomis.
Konferencijoje dalyvavo ir pranešimus skaitė tarptautiniu mastu pripažinti socialinio darbo srities mokslininkai iš Suomijos, Švedijos, JAV, Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir kitų šalių:  prof. Mirja Satka (Jyväskylä universitetas, Suomija), prof. Robert Constable (Lojolos universitetas Čikagoje, JAV), prof. David Harrison (Rytų Karolinos universitetas, JAV), Darja Zaviršek (Liublianos universitetas, Slovėnija), prof. María-Asunción Martínez-Román (Alikantės universitetas, Ispanija), prof. Lennart Nygren (Umeå universitetas, Švedija). Konferencijoje taip pat dalyvavo ir pranešimą skaitė Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Konferencijos akimirkas galite rasti:  https://www.facebook.com/VDU.SGI

Už šią konferenciją mes dėkingi