Siek tapti ne sėkmingas žmogus, o žmogus, kuriam svarbios vertybės. (Albert Einstein)

Tarptautinei socialinio darbo su grupėmis stovyklai pasibaigus: bendra patirtis praturtina

2015-10-20

Prieš kelias dienas baigėsi Tarptautinė socialinio darbo su grupėmis stovykla “Įgalinimas dirbant su grupe: gerbiant savo šaknis puoselėti asmeninį augimą”.  Šią stovyklą organizavo Nacionalinė socialinio darbo su grupėmis asociacija (NSDGA) kartu su Tarptautine socialinio darbo su grupėmis asociacija (IASWG) ir VDU socialinio darbo katedra. Ji vyko Birštone spalio 7-10 d.

Socialinio darbo su grupėmis stovykla yra kasmetinis renginys, kuris yra organizuojamas Tarptautinės socialinio darbo su grupėmis asociacijos Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tokio formato renginys  Europoje vyksta pirmą kartą. Didžiuojamės, kad mūsų stovykloje dalyvavo ir mokymus vedė šios iniciatyvos įkūrėja Ann Bergart (JAV).

Prieš kelias dienas išlydėjome paskutinius svečius (dalyvavo gausi 70 dalyvių grupė iš šešių pasaulio šalių), tad atrodytų galima būtų dėti tašką šio unikalaus renginio gyvavime. Visgi norisi grįžti ir prisiminti, kuo mus ši bendra patirtis praturtino.

Stovyklos dalyviai turėjo galimybę metaforų pagalba pakeliauti po Socialinio darbo šalį,  kurią iniciavo garsus mokslininkas Mark Doel (Didžioji Britanija). Džiaugiamės, kad stovyklos metu pavyko sukurti erdvę dalyviams sutikti pačius save – pasiekti vidines erdves ir vėl naujai pažvelgti į šiandieninį save. Lektorė Salomėja Burneikaitė (Klaipėdos universitetas) neįprastu metodu – Lėlių terapija padėjo dalyviams panirti į vaikystės temas ir parsinešti naują savęs pažinimą. Jurgen Kalcher (Vokietija)  Kaukių metodo kūrėjas, suteikė dalyviams progą, lipdant asmenines molines kaukes, atpažinti savo jausmusir įsivardinti savo kasdien nešiojamas „kaukes“.

Profesionalams skirtos stovyklos metu buvo galimybė ne tik geriau pažinti save ir tobulėti, bet ir susitikti kitą, pabūti didelės ir spalvingos savo tautine, ir kultūrine prasme, grupės dalimi.  Paulius Godvadas („Kitokie projektai“), taikydamas patrauklius patirtinio mokymo įrankius, gausią tarptautinės stovyklos auditoriją „apšildė“ ir pavertė jaukia bendruomene. Tanja Elisabeth Schmitz-Rembergir Werner Lieblang(Vokietija) pasitelkdami Improvizacijųteatrą dovanojo visiems juoko terapijos seansą ir dar kartą priminė džiaugsmo ir juoko galios svarbą mūsų gyvenime.

Kolegos iš JAV - Greg Tully ir Steven Kraft, remdamiesi savo ilgalaike socialinio darbo ir aktorystės patirtimi, atskleidė dramos terapijos galimybes dirbant su klientų grupėmis. Nijolė Liobikienė ir Lina Bartusevičienė dalijosi su tarptautine auditorija vaizdinių metodų taikymo galimybėmis dirbant su grupe supervizijos procese. Hilda  Baar (Olandija) grupės narius sutelkė kūrybinei užduočiai, kuri padėjo kiekvienam asmeniškai save pamatyti grupės „akimis“. Stovyklos dalyviai specialios metodikos dėka kartu tapė grupės narių portretus.

Socialinio darbo su grupėmis metodo atstovai šalia tiesioginio asmeninio augimo, bendros grupinės patirties, stovyklos metu turėjo galimybę kelti jautrius praktikos metu iškylančius klausimus, dalintis savo patirtimi, ieškoti tinkamų sprendimų sudėtingiems atvejams dirbant su grupe.

Nuotraukos: pirmoji diena, antroji diena, trečioji diena.