Siek tapti ne sėkmingas žmogus, o žmogus, kuriam svarbios vertybės. (Albert Einstein)

VDU socialinio darbo studentai, dėstytojai ir moksleiviai plėtė tolerancijos ribas

2013-01-25

Nepabūgę šalčio ir sniego šeštadienį (sausio 12 d.) į antrąją Jaunojo Socialinio darbuotojo akademijos dalį rinkosi smalsūs moksleiviai. Kartu su universiteto socialinio darbo studentais moksleiviai analizavo plačiai visuomenėje paplitusius stereotipus: „ar tas, kuris prastai mokosi yra ir nelabai geras žmogus, ar benamiai visada tik nevalyvūs tinginiai, ar mūsų elgesį su kitu asmeniu įtakoja jo aprangos stilius“?

Šie ir panašūs klausimai padėjo kiekvienam įsivertinti asmeninės tolerancijos ribas. Diskusija tarp grupės dalyvių virė ir apie tai, kiek mūsų elgesį lemia pašnekovo odos spalva, socialinis statusas, turtinė padėtis. Dėstytojo Gedo vedamų interaktyvių metodų pagalba moksleiviai turėjo galimybę plėsti ir asmenines erdves grupėje, suprasti bendradabiavimo svarbą žmonių tarpusavio santykiuose. Akademijos dalyviai turėjo unikalią galimybę susipažinti su ypatinga lietuvių gestų kalba, kurčiųjų bendruomenės bendravimo ypatumais ir talentais. Gestų kalbos dėstytojas Arūnas, socialinio darbo stunentas Kęstutis bei kolegijos socialinio darbo studentė Rūta išmokė jaunuosius akademijos dalyvius sakyti savo vardą gestų abėcėlės pagalba, skaitė poeziją gestų kalba ir dalijosi ką reiškia aktyviai veikti mūsų visuomenėje nepaisant, kad esi kiek kitoks. Dienos pabaigoje su šypsena veiduose moksleiviai dalijosi apie tai, kad Tolerancijos temai skirtas susitikimas, buvo ne tik galimybė gerai praleisti su bendraamžiais laiką, pajusti neišdildomų įspūdžių, patirti malonių emocijų, bet taip pat padėjo praplėsti asmeninės tolerancijos ribas. “Dabar jau nenusisuksiu, kai šalia kas nors kalbės gestų kalba” – savo pokyčius įvardino vienas iš akademijos dalyvių. Tad iki susitikimo vasario mėnesį.