Vieša paskaita su prof. Robert Henry Gilligan

2012-04-23

Vieša paskaita su prof. Robert Henry Gilligan

2007–2013m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos
2 prioritetas „Mokymasis visą gyvenimą“

VP1-2.2-ŠMM-07-K priemonė „Studijų kokybės gerinimas, tarptautiškumo didinimas“

Projektas:„Psichologijos ir socialinio darbo studijų kokybės gerinimas ir tarptautiškumo didinimas Vytauto Didžiojo universitete“

Projekto Nr.:VP1-2.2-ŠMM-07-K-02-016

2012 gegužės 15 d. 17 val.

Vytauto Didžiojo universitete,  Donelaičio g. 52 – 422 a.

Robbie Gilligan yra Dublino universiteto Trinity koledžo Socialinio darbo ir socialinės politikos instituto profesorius ir iki 2011 m. vadovas. Dabar yra Vaikų tyrimų centro direktorius ir Trinity koledžo Tarybos narys. Jis yra vienas iš Imigracijos Iniciatyvos, Jaunimo ir bendruomenių santykių tyrimo centrų direktorių ir pirmasis Socialinio darbo ir socialinės politikos bei Vaiko apsaugos ir gerovės tarpdisciplininės programos vadovų.  Dirbo vizituojančiu profesoriumi Charles Universitete Prahoje.

Dažnas tarptautinių konferencijų plenarinių kviestinių pranešimų skaitytojas (Austrija, Belgija, Hon Kongas, Naujoji Zelandija, Ukraina, Nyderlandai, Jungtinė Karalystė ir  pernai mūsų kvietimu Lietuvoje).

Profesorius dalyvavo daugelio socialinio darbo ir socialinės politikos vaikų apsaugos ir gerovės srityje doktorantūros komitetų viso pasaulio kontinentuose: JAV, Kanada, Australija, Europa ir Azija.

Jo pagrindinė interesų sritis yra vaikų apsauga ir gerovė. Šiuo metu yra Childwach International Research Network prezidentas, Europos Vaikų globos institucijose ir šeimose tyrimų asociacijos (EUSARF) tarybos narys.  Profesorius yra redkolegijos narys keletoje mokslinių žurnalų:  Child Indicators research (Springer), European Journal of Social Work (Routledge), Child and Family Social work (Willy) ir e- žurnalo „Journal of Student Wellbeing“.

Savo karjerą pradėjo kaip jaunimo darbuotojas, socialinis darbuotojas ir vaikų savo šeimoje globėjas.

Profesorius Lietuvoje vieši įgyvendinant projektą "Psichologijos ir socialinio darbo studijų kokybės gerinimas ir tarptautiškumo didinimas Vytauto Didžiojo universitete", Nr. VP1-2.2-ŠMM-07-K-02-016. Profesorius prisidės prie Socialinio darbo magistrantūros programos atnaujinimo, o taip pat skaitys viešą paskaitą:

TEMA: “Social work with children and young people - promoting protective environments”(„Socialinis darbas su vaikais ir jaunuoliais – apsaugančios aplinkos stiprinimas“)

Paskaitoje aiškinama apsaugančios aplinkos vaikams ir jaunuoliams samprata ir kaip socialiniai darbuotojai gali padėti stiprindami šias aplinkas. Čia teigiama, kad socialiniai darbuotojai turi suprasti tokių aplinkų reikšmę vaikams ir jaunuoliams, kaip suteikiančią jiems pastovumo ne tik dabar, bet ir ateityje.

Pranešimas remiasi JT Vaiko teisių konvencijos, UNICEF vaikų apsaugos politikos ir socialinio kapitalo teoriniais aspektais.  Joje aptariama esminiai skirtumai tarp vaiko apsaugos sistemos ir apsaugančių aplinkų stiprinimo požiūrių. Pranešime bus pateikiamos rekomendacijos praktikai, kaip socialiniai darbuotojai gali remtis paremiančiomis patirtimis ir galimybėmis kasdieniniame jaunuolių gyvenime stiprindami juos apsaugančias aplinkas.