Siek tapti ne sėkmingas žmogus, o žmogus, kuriam svarbios vertybės. (Albert Einstein)

Projektai

Socialinio darbo katedros dėstytojai kartu su kolegomis iš kitų užsienio ir Lietuvos universitetų ir kitų VDU  padalinių įgyvendino ir įgyvendina nacionalinius ir tarptautinius projektus.

• „Psichologijos ir socialinio darbo studijų kokybės gerinimas ir tarptautiškumo didinimas Vytauto didžiojo universitete“, projekto Nr. VP1-2.2-ŠMM-07-K-02-016.  Projektas finansuojamas iš Europos  Sąjungos fondų lėšų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Projektu siekiama gerinti socialinio darbo ir psichologijos studijų kokybę didinant šių studijų tarptautiškumą. Projekte studijų programos planuojamos atnaujinti integruojant inovacijas, susijusias su studijų turiniu bei studijų/mokymo/si metodais. Studijų turinys atnaujinamas atsižvelgiant į pasaulines tendencijas socialinio darbo bei psichologijos studijų kryptyse bei Bolonijos proceso nuostatas.
  • „Įgalinimo strategijomis grindžiamo socialinių paslaugų modelio kūrimas Lietuvoje“, projekto Nr. MIP-021/2011. Projektas finansuojamas Lietuvos mokslo tarybos lėšomis. Projekto tikslas – sukurti įgalinančių socialinių paslaugų modelį, atskleidžiant ir pagrindžiant inovatyvias socialinio darbo paslaugų organizavimo strategijas Lietuvoje bei plėtojant socialiai pažeistų visuomenės grupių įgalinimą.
  • „UPCARING – Upcaring care servise with innovative skills certification, e-learning and matching systems“ Pristatymas, Skelbimas.
  • Projekto Nr. 518388-LLP-2011_IT_LEONARDO-LMP. Projekto tikslas - sukurti integruotą ir išsamų mokymosi modelį, atsižvelgiant į mokymosi visą gyvenimą principus (LLL), migrantams, turintiems nepakankamus darbo įgūdžius socialinių paslaugų sektoriuje. Projekte dalyvauja šie partneriai: IRS Instituto per la Ricerca Sociale, Italija; SCIENTER, Italija; Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuva; COFORA BV, Nyderlandai; FeSalud Fundacion para la e-Salud y el Bienestar, Ispanija; SCIENTER, Ispanija; University of Edinburgh, Škotija.
  • Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos (ECTS) nacionalinės koncepcijos parengimas: kreditų harmonizavimas ir mokymosi pasiekimais grindžiamų studijų programų metodikos kūrimas bei diegimas. VPI-2,2-ŠMM-08-V-01-001.
  • Senior-Guides, Project number: 502875-LLP-1-2009-1-AT-GRUNDTVIG-GMP. Daugiau>
  • „Pirmosios studijų pakopos ir vientisųjų studijų programų atnaujinimas Vytauto Didžiojo universitete remiantis vieningos Europos aukštojo mokslo erdvės principais“ (SPRA VDU, VP1-2.2-ŠMM-07-K-01-084).
  • "Universiteto restruktūrizavimas ir veiklos bei valdymo optimizavimas įgyvendinant švietimo reformos nuostatas" (projekto kodas Nr. VP1-2.1-SMM-04-K-01-017) ˛
  • “Work and life quality in new and Growing jobs” (WALQING) Sutarties Nr. 244597. FP7. FORBA. Austrija, Belgija; Bulgarija; Danija; Vokietija; Vengrija; Italija; Ispanija; Norvegija; Lietuva; Jungtinė Karalystė. 2010-2012.
  • “Pagyvenusių žmonių įgalinimas dalyvauti bendruomenės gyvenime“. Nr. 134184-LLP-1-2007-1-DE-GRUNDTVIG-GMP. LLP-Grundtvig.Institut für Soziale Infrastruktur. Vokietija, Austrija Italija, Lietuva, Jungtinė Karalystė.2007-2009.
  • Europos komisija PROGRESS Academic Network of European Disability experts VT/2007/005 Koord.: University of Leeds, Anglija, Human European Consultancy, Olandija.

Intensyvi Programa. Socialinio darbo katedra kartu su tarptautiniais partneriais iš Østfold University College, Norvegija (pagrindinis partneris) ir University of Economics and Innovation, Lublin, Lenkija, Vytauto Didžiojo universitete įgyvendino intensyvią programą “Vietos savivaldos Pabaltijo šalyse: esami iššūkiai ir sprendimai”. Tarptautinė vasaros mokykla vyko birželio 20 – liepos 1 dienomis, o joje paskaitas skaitė dėstytojai iš Norvegijos, Lenkijos, Švedijos ir Lietuvos. Studentai į vietos savivaldas žvelgė kaip į demokratiškas institucijas ir analizavo socialinio aprūpinimo paslaugas Pabaltijo šalių regionuose.Tarptautinės vasaros mokyklos metu studentai ne tik tobulino žinias, bet ir susipažino su kolegomis iš kitų šalių. Įgyvendinta įdomi socialinė programa, kurios metu dėstytojai ir studentai lankėsi keliose organizacijose: „Kauno kartų namuose“ bei „Pastogėje“. Svečiams didelį įspūdį paliko aplankytos organizacijos, jų įgyvendinamos veiklos bei programos. Neatsiejama studentiško gyvenimo dalis dalyvavimas neformalioje aplinkoje, tad dėstytojai ir studentai maloniai leido laiką Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode kartu su folkloro ansambliu „Linago“. Mūsų universiteto studentai pasistengė priimti kolegas, supažindino juos su Kaunu. Dėkojame jiems už nuoširdų indėlį priimant svečius.
Pasibaigus vasaros mokyklai, pagrindinis partneris vylėsi, jog susitiksime naujoje vasaros mokykloje 2012 metais, kurioje esi laukiamas ir tu, mielas skaitytojau. Tad iki susitikimo!